CL31B105KAHNNNE SAMSUNG | MLCC
Manufacturer: SAMSUNG
Manufacturer Part No: CL31B105KAHNNNE
7466784 in stock
11 People watching this product now!
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage – Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206(3216 Metric)
Size / Dimension 0.126″ L x 0.063″ W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) 0.071″ (1.80mm)