CL31A476MPHNNNE SAMSUNG | MLCC
Manufacturer: SAMSUNG
Manufacturer Part No: CL31A476MPHNNNE
9122784 in stock
19 People watching this product now!
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage – Rated 10V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1206(3216 Metric)
Size / Dimension 0.126″ L x 0.063″ W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) 0.071″ (1.80mm)