CL10A475KQ8NNNC SAMSUNG | MLCC
Manufacturer: SAMSUNG
Manufacturer Part No: CL10A475KQ8NNNC
7327831 in stock
16 People watching this product now!
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage – Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 0603(1608 Metric)
Size / Dimension 0.063″ L x 0.031″ W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) 0.035″ (0.90mm)