CL32B106KBJNNNE SAMSUNG | MLCC
Manufacturer:  Samsung Electro-Mechanics
Manufacturer Part No: CL32B106KBJNNNE
Product Series: CL Series
SpecSheet: Download
Datasheet: Download
Quantity UNIT PRICE EXT PRICE
8745354 in stock
15 People watching this product now!
Payment Methods:
Size of CL32B106KBJNNNE
Size Code1210 (3225)
L Size3.20±0.30mm
W Size2.50±0.20mm
T Size2.50±0.20mm
mlcc-size
Product StatusActive
Capacitance10 µF
Tolerance±10%
Voltage – Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210(3225 Metric)
Size / Dimension0.126″ L x 0.098″ W (3.20mm x 2.50mm)
Thickness (Max)0.106″ (2.70mm)