CL21A106KAYNNNE SAMSUNG | MLCC
| Manufacturer: | Samsung Electro-Mechanics |
|---|---|
| Manufacturer Part No: | CL21A106KAYNNNE |
8456432 in stock
18
People watching this product now!
Payment Methods:
Size of CL21A106KAYNNNE
| Size Code | 0805 (2012) |
|---|---|
| L Size | 2.00±0.20mm |
| W Size | 1.25±0.20mm |
| T Size | 1.25±0.20mm |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage – Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Package / Case | 0805(2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.049″ W (2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.057″ (1.45mm) |