CL31B225KBHNNNE SAMSUNG | MLCC
Manufacturer: SAMSUNG
Manufacturer Part No: CL31B225KBHNNNE
7245244 in stock
15 People watching this product now!
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage – Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206(3216 Metric)
Size / Dimension 0.126″ L x 0.063″ W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) 0.071″ (1.80mm)