CL31B106KAHNNNE SAMSUNG | MLCC
| Manufacturer: | Samsung Electro-Mechanics |
|---|---|
| Manufacturer Part No: | CL31B106KAHNNNE |
6413213 in stock
15
People watching this product now!
Payment Methods:
Size of CL31B106KAHNNNE
| Size Code | 1206 (3216) |
|---|---|
| L Size | 3.20±0.20mm |
| W Size | 1.60±0.20mm |
| T Size | 1.60±0.20mm |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage – Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 1206(3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126″ L x 0.063″ W (3.20mm x 1.60mm) |
| Thickness (Max) | 0.071″ (1.80mm) |