CL21B105KBFNNNE SAMSUNG | MLCC
Manufacturer:  Samsung Electro-Mechanics
Manufacturer Part No: CL21B105KBFNNNE
Product Series: CL Series
SpecSheet: Download
Datasheet: Download
Quantity UNIT PRICE EXT PRICE
3753784 in stock
11 People watching this product now!
Payment Methods:
Size of CL21B105KBFNNNE
Size Code0805 (2012)
L Size2.00±0.10mm
W Size1.25±0.10mm
T Size1.25±0.10mm
mlcc-size
Product StatusActive
Capacitance1 µF
Tolerance±10%
Voltage – Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805(2012 Metric)
Size / Dimension0.079″ L x 0.049″ W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max)0.053″ (1.35mm)