CL21A226KOQNNNE SAMSUNG | MLCC
| Manufacturer: | Samsung Electro-Mechanics |
|---|---|
| Manufacturer Part No: | CL21A226KOQNNNE |
7792472 in stock
19
People watching this product now!
Payment Methods:
Size of CL21A226KOQNNNE
| Size Code | 0805 (2012) |
|---|---|
| L Size | 2.00±0.15mm |
| W Size | 1.25±0.15mm |
| T Size | 1.25±0.15mm |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage – Rated | 16V |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Package / Case | 0805(2012 Metric) |
| Size / Dimension | 0.079″ L x 0.049″ W (2.00mm x 1.25mm) |
| Thickness (Max) | 0.055″ (1.40mm) |