CL10B475KQ8NQNC SAMSUNG | MLCC
| Manufacturer: | Samsung Electro-Mechanics |
|---|---|
| Manufacturer Part No: | CL10B475KQ8NQNC |
6612173 in stock
13
People watching this product now!
Payment Methods:
Size of CL10B104KB8WPNC
| Size Code | 0603 (1608) |
|---|---|
| L Size | 1.60±0.15mm |
| W Size | 0.80±0.15mm |
| T Size | 0.80±0.15mm |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage – Rated | 6.3V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Package / Case | 0603(1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063″ L x 0.031″ W (1.60mm x 0.80mm) |
| Thickness (Max) | 0.035″ (0.90mm) |