CL10A106MQ8NNNC SAMSUNG | MLCC
Manufacturer: Samsung Electro-Mechanics
Manufacturer Part No: CL10A106MQ8NNNC
Product Series: CL Series
SpecSheet: Download
Datasheet: Download
Quantity UNIT PRICE EXT PRICE
7363231 in stock
10 People watching this product now!
Payment Methods:
Size of CL10A106MQ8NNNC
Size Code0603 (1608)
L Size1.60±0.10mm
W Size0.80±0.10mm
T Size0.80±0.10mm
mlcc-size
Product StatusActive
Capacitance10 µF
Tolerance±20%
Voltage – Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603(1608 Metric)
Size / Dimension0.063″ L x 0.031″ W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max)0.035″ (0.90mm)